Człowiek jaki jest…

Bardzo daleko, bardzo wysoko, w niedostępnym miejscu Himalajów Państwo Yeti prowadzą hotel. Jak wygląda Yeti – każde dziecko wie. Do hotelu przybywają goście z całego świata – zaspana komarzyca, wilk (uchodźca, bo odkąd jego zabiedzony dziadek wsunął na obiad Kapturka, ludzie nie dają wilkom żyć), wąż, leniwiec (potomek magaterium czyli gigaleniwca), rekin, żółw, kogo tam nie ma. Podjadając rano gorącą owsiankę próbują opowiedzieć małej, ciekawskiej Yetince, jak wygląda człowiek. Więc człowiek jest długi (dla komara), groźny (dla wilka), smaczny (znów dla komara), miękki i cieplutki jak poduszka (dla kota), ma płetwy (tak to widzi rekin) i czasem w nocy świeci (twierdzi sowa). A co człowiek je? Zapada cisza. Ananasy?
Czy Yetinka zobaczy człowieka? Czy tata Yeti ma przed nią jakiś sekret? Czy człowiek jest groźny? Po co człowiek wspina się na szczyty Himalajów? Co go tam pcha, skoro nie ma ani ciepłego futra, ani nie radzi sobie z burzą śnieżną? Jaki obraz człowieka wyłania się z opowieści zwierząt? Czy i na ile jest prawdziwy?
Książka niewielka, o postrzeganiu świata, budowaniu sobie jego wyobrażeń i próbie zrozumienia obcego. Leniwiec na okładce daje plus dziesięć punktów do szczęścia. Książkę napisała Marzena Matuszak, a zilustrowała Grażyna Rigall. Ich współpraca została wyróżniona w pierwszej edycji konkursu na projekt książki ilustrowanej dla dzieci JASNOWIDZE. Wydało oczywiście Wydawnictwo Dwie Siostry.

Książkę kupicie TUTAJ!

Albo po prostu do nas wpadnijcie!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s